Kalbantis bokštas | Vertikalaus šokio spektaklis

Paskutinis sezono renginys Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre nustebins net ir visko mačiusius žiūrovus. Birželio 9 d. 23.00 val. ant teatro fasado bus parodytas vertikalaus šokio spektaklis „Kalbantis bokštas“, rengiamas kartu su šokių mokykla “CODA” bei žymaus olandų teatro „Bencha teatre“ nariais.

 Naujajam cirkui būdingomis judesio technikomis išsiskiriančio spektaklio idėją jau daug metų nešiojosi baleto šokėja, šokių mokyklos “CODA” vadovė Inga Briazkalovaitė, „anksčiau vis neatsirasdavo tinkamos progos tokiam dideliam, į viešumą einančiam renginiui. Jis vis būdavo neaktualus. Bet vien artėjantis oficialus teatro uždarymas prieš rekonstrukcijos darbų pradžią pasirodė labai tinkamas spektaklio išėjimui iš už teatro pastato sienų, į jo išorę“.

Neįprastą spektaklį režisavo teatro režisierė Rūta Bunikytė. Anot jos, tai pirmas kartas Klaipėdoje, kai bendram šokiui prie profesionalių užsienio artistų prisijungs muzikinio teatro baleto artistai. „Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro siena taps vertikalia scena skirtingų žanrų šokėjams. Specialiai kuriama muzika ir video projekcija leis pažvelgti į teatro metafiziką. Jei sienos prabiltų…Teatras, tai ne pastatas, o žmonės jame. Jie ir aplink juos kuriasi paraleliniai pasauliai, verda aistros, griūna ir kuriasi nauji gyvenimai. Tai – mūsų teatras, gyvas, aistringas, naujas, bet kartu ir pažįstamas senas. „Kalbantis bokštas“ – tai reveransas teatro žiūrovams, teatro žmonėms, teatro istorijai“, pasakojo R. Bunikytė.

Spektaklis bus rodomas po teatro baleto trupės vertikalaus šokio meistriškumo kursų „Vertikalė, oras, horizontas“, kuriuos veda minėto „Bencha Theatre“ kolektyvo nariai. Šis olandų teatras pasižymi spalvingais, originaliais pasirodymais, kurie gali būti apibūdinti kaip priklausantys naujajam cirkui ir išsiskiriantys „Cirque di Soleil“ stiliumi. Oro akrobatika šios trupės kūriniuose persipina su gyva muzika, šokiu.

Teatro vadovas Jonas Sakalauskas akcentavo spektaklio „Kalbantis bokštas“ unikalumą ir simboliškai prasmingą jo rodymo laiką, „šiame pasirodyme bus jungiamos įvairios raiškos formos į meninį procesą įtraukiant sakytum ne scenos elementus – aukštalipių ir alpinistų veiklai būdingas priemones. Tai paskutinis sezono renginys, ir nors dar vasara liksime teatre, bet norime atkreipti dėmesį į tai, kad teatras keisis, kad net neprasidėjus statyboms jis jau kinta. Man asmeniškai muzikinis teatras yra neatsiejama Klaipėdos dalis. Taigi šiemetis mūsų šūkis „pažįstamas-naujas“ šiuo atveju čia labai tinka“.

Projekto “Vertikalė, oras, horizontas” rėmėjai: Gridin’s group, UAB Silberauto, viešbučiai Amberton ir Memel Hotel.

Daugiau informacijos bei pasiruošimo darbų užkulisius galite rasti Facebook paskyroje https://www.facebook.com/events/447599058925116/