2024 m. vasario 17 d.

Vertikalaus šokio performansas “Kambarys” sulaukė išskirtinio meno kritikų dėmesio.
Garbė būti nominuotiems tiek “AUKSINIAI SCENOS KRYŽIAI” kategorijoje ŠOKĖJA
bei “PADĖKOS KAUKĖS” šiose kategorijose:
“PADĖKOS KAUKĖS“ SRUOGA už novatyvumą, išskirtinumą ⚜️Kūrybinė komanda už vertikalaus šokio performansą „Kambarys“, režisierė Rūta Bunikytė, vertikalaus šokio šokėja, choreografė Inga Briazkalovaitė, altas Larion Dyakov, muzikos autorius Jonas Raudonius, šviesų dailininkas Andrej Lavrinovič. “CODA projektai“.
“PADĖKOS KAUKĖ”
METŲ VAIDMUO ⚜️ Inga Briazkalovaitė už vaidmenį vertikalaus šokio performanse „Kambarys“.
METŲ REŽISIERIUS ⚜️ Rūta Bunikytė už performanso “Kambarys” režisūrą.
“AUKSINIAI SCENOS KRYŽIAI” 
“PADĖKOS KAUKĖS” 

 

 

“Kambarys”

Pagarbiai apie GYVENIMĄ

Mes visi vaikštome plona likimo/gyvenimo linija ir niekas nežinome kiek kiekvienam duota… Statistikos duomenimis Lietuvoje kasmet komą patiria apie 1400 žmonių, iš kurių tik dalis „sugrįžta“. Ar galime mes rinktis?… Niekas nežino, bet žmonės, patyrę KLINIKINĘ MIRTĮ, pasakoja savo prisiminimus ir su džiaugsmu išnaudoja gautą antrą šansą.
Šį kartą VERTIKALUS ŠOKIS KITAIP, ne balto balandžio – taikos simboliu, ne grakščios žuvėdros skrydžiu, o neramios sielos pavidalu.
KAMBARYS – performansas, paremtas žmonių, patyrusių klinikinę mirtį ir komą tikrais prisiminimais bei išgyvenimais.

Kambarys – patalpa apribota sienomis, į kurią paprastai patenkama pro duris ar kitą skiriamąją konstrukciją. Jis gali būti mūsų emocijų saugotojas ar spąstai. Į visus kambarius reikia įeiti arba išeiti. Tai kelias, kurį pasirenkame patys arba būname priversti žengti. Vieni kambariai gyviems, kiti – mirusiems, treti – pereinami. Gyvenimas malonus, mirtis rami, o perėjimas varginantis. Būtent apie šią trijų etapų kelionę kalba „Kambarys”. Tai nematoma apibrėžta erdvė, į kurią žengiame nežengdami, keliaujame neprašomi. Šios kelionės neieškome, ji nutinka. Ją patiriame tada, kai kūnas ir siela atsiskiria. Kiekvienas kambarys gali turėti kelis išėjimus. Tuomet tenka rinktis, besirenkant delsti. Ar tikrai kiekvienas mūsų turi teisę rinktis? Teisę rinktis mirti ar gyventi?
Mirtis – tik fizinės būties galutinė fazė. „Nes kas gi mirti, jei ne stovėti nuogam vėjyje ir tirpti saulėje? Ir kai žemė atims tavo galūnes, tu tikrai šoksi.” (Libanų-amerikiečių poetas Kakhil Gibran) O kas toliau? Kur toliau? O gal atgal? O ar reikia?…

Kūrybinė komanda:

Vertikalaus šokio choreografė, šokėja | Inga Briazkalovaitė

Režisierė | Rūta Bunikytė

Altas | Larion Dyakov

Muzikos autorius, aranžuotės | Jonas Raudonius

Šviesų dailininkas | Andrej Lavrinovič

Partneriai: Kultūros centras Žvejų rūmai Klaipėdos miesto savivaldybė

Kas tai?